Компанія «Вогнезар» виробляє котли довготривалого піролізного горіння. Піроліз — високотемпературний процес, що дозволяє розкладати органічні речовини на більш прості газоподібні компоненти. Більш детальніше про процес можна дізнатися у Вікіпедії — http://uk.wikipedia.org/wiki/Піроліз. У процесі піролізу відбуваються наступні реакції: розщеплення вуглецевих зв'язків; дегідрогенізація; ізомеризація; полімеризація; конденсація.

У промисловості на великих підприємствах використовуються піролізні котли, принцип дії яких заснований на піролізному процесі. Для таких котлів використовують нафтову сировину, деревину, торф, кам'яне вугілля, сланець, буре вугілля. Ще в 70-х роках були зроблені перші установки для розщеплення складних речовин в гази. Таким чином, піролізний процес, що відбувається в котлах, дозволяє отримувати газоподібні вуглеводні, такі як пропан, етан, бутан та їх суміші. Також корисними продуктами піролізу є пропілен, етилен, бутадієн і бутилен.

Корисними продуктами також є смоли, що містять такі речовини як: нафталін, бензол, ксилол, антрацен, толуол і багато інших. У піролізних котлах на твердому паливі (торфі, деревині, вугіллі) відбуваються процеси коксування, дегазації, а також карбонізації. Процес відбувається при різних температурах: висока температура: до 900–1050°С; середня температура: до 700°С; низька температура: до 500–550°С.

Горіння піролізного котла

Схема піролізного процесу і будова котла

Оскільки піроліз це безполуменевої процес переробки твердих речовин, це дозволяє не забруднювати навколишнє середовище. Одним з основних переваг використання піролізних котлів це не тільки те, що вони добре обігрівають приміщення, а й те, що процес піролізу не залишає після себе важких металів, що запобігає їх викид в атмосферу. Утворений попіл має високу щільність, завдяки чому обсяг зменшується. Такі продукти горіння легко транспортувати і зберігати. Адже вони не займають багато місця.

Піролізні твердопаливні котли

Піролізні котли складаються з двох камер згоряння. У верхній камері укладають тверде паливо (дрова, стружка, тріски, тирса і кускові відходи деревини) і починається процес горіння. Контролер, який складається з пульта з кнопками і індикаторами, регулює швидкість вентилятора і, таким чином, повітря, що поставляється всередину котла, допомагає дровам горіти. Паливо починає горіти і виробляється дим і газ. Через отвір, який знаходиться між верхньою і нижньою камерою, з допомогою вентилятора направляється газ.

Саме тому піролізні котли по-іншому ще називають газогенераторами. Якщо в процесі роботи піролізного котла відкрити нижню камеру, можна буде спостерігати як палаючий газ потрапляє в нижню камеру. Для регулювання всіх описаних вище процесів в твердопаливних піролізних котлах використовують контролери. За допомогою цього контролера регулюється температура в котлі.

У сучасних твердопаливних піролізних котлах тривалого горіння коефіцієнт корисної дії досягає 90%. А це дозволяє використовувати енергоресурс з високою ефективністю. При піролізному горінні дрова або інше тверде паливо згоряють дотла, тому і час завантаження котла паливом істотно збільшується. Адже тепер не доводиться раз на 2-3 години перезавантажувати котел, а це суттєва перевага, адже і час на обслуговування котла зменшується. Ще одна важлива перевага — тверде паливо набагато дешевше традиційних енергоресурсів — газу, дизелю чи електрики.

Можна з впевненістю сказати, що твердопаливні піролізні котли тривалого горіння це не тільки вигідне економічне рішення отримання теплової енергії, а й екологічне обладнання, яке не приносить загрози навколишньому середовищу.