У сьогоднішньому світі з кожним днем стає все більше причин, через які традиційні методи опалення житлового приміщення перестають влаштовувати споживачів. Причому носять вони сьогодні не тільки локальний, але здебільшого макроекономічний характер.

Традиційно людина опалювала своє житло, спалюючи дрова або вугілля. Згодом до цих видів природного палива додався дорогий газ та ще більш дорога електроенергія. І вже добрий десяток років саме навколо газу зосереджено буття кожного із нас. Втім, опалювати приміщення таким способом з кожним роком стає все дорожче.

Такі ресурси, як  газ і нафта є невідновлюваними джерелами енергії, і запаси їх на планеті не є нескінченними. Газове питання нині є чи не найболючішим для українців. Адже відсутність у достатніх обсягах власних запасів змушує нашу країну транспортувати «голубе паливо» з сусідніх країн, в силу історичних обставин, за відверто завищеними цінами. У більшості випадків кожен із нас стає заручником політичної ситуації і переплачує за можливість жити у теплому помешканні. Ще одним фактором, що впливає на рівень нашого комфорту, є неможливість гнучко реагувати на зміну температури повітря, великі втрати тепла при транспортуванні від виробника до споживача. Ці й інші причини змушують домовласників шукати інші джерела опалювання, або ж повертатися до старих перевірених методів.

За останній час, перебуваючи у пошуках дешевшої альтернативи, люди все частіше звертають увагу на твердопаливні котли, бо ціна на тверде паливо практично не значно змінюється уже багато років, залишаючись в рази дешевшим за «голубе паливо» та електроенергію.

Котли «Вогнезар» з Івано-Франківська

Процес виготовлення піролізних твердопаливних (деревних) котлів налагоджений і в Івано-Франківську. Ми вирішили відвідати виробництво і поцікавитися у працівників чим же деревні агрегати відрізняються від своїх газових аналогів і наскільки вони нині є альтернативою на ринку опалювального устаткування.

Вже декілька років в Івано-Франківську провадиться виробництво твердопаливних котлів «Вогнезар». За усіма своїми характеристиками вони не поступаються жодному із своїх європейських аналогів, а у деяких показниках навіть випереджають відомі закордонні бренди.

Як розповіли нам на виробництві, піролізні твердопаливні котли «Вогнезар» підходять для опалення різного роду об'єктів: від приватного будинку до теплиць та виробничих, промислових і офісних приміщень. Вони характеризуються високою продуктивністю і невибагливістю до палива, на якому працює тепловий агрегат, а також легкістю в експлуатації та сервісному обслуговуванні.

«Піролізні опалювальні котли на твердому паливі — це котли, в яких згорання відбувається при високих температурах з низьким доступом кисню. Вони працюють на дровах, тирсі, вугіллі, торфі, відходах деревини, паливних брикетах. При чому дрова можуть бути не обов’язково сухими, але й сирими, — розповідає організатор виробництва, пан Олег. — На відміну від класичних газових котлів, піролізні мають вищий ККД, тобто з 1кілограма палива отримується більше тепла».

Приблизно на один раз в котел загружають 50-60 кілограмів дров. І цього достатньо щоб обігріти впродовж 10-12 годин приміщення площею 150-200 квадратних метрів. Загалом, на рік для обігріву приміщення такою площею потрібно лише до 10 метрів кубічних деревини.

При придбанні котла «Вогнезар» можна відчути і значну економію у коштах. Як запевняють експерти, його вартість приблизно на 30-50% дешевша, від закордонних аналогів. А ще вітчизняне виробництво звільняє покупця від лишніх втрат на розмитнення і сертифікацію котла. Тим більше, що монтаж, сервісне обслуговування і ремонт без проблем виконують спеціалісти підприємства або ж будь-хто інший, хто має справу із опалювальною технікою.

Відмінною ознакою вітчизняного «Вогнезара» є його комплектація автоматикою відомої на ринку опалювальної техніки польської фірми «ТЕС». Вона є багатофункціональною. Дана система керує насосом опалення, а також надувом (вентилятором). За її допомогою можна встановити потрібну температуру, а також побачити теперішню температуру. Також вона дозволяє в літній період переводити котел у режим підігріву води в помешканнях. Окрім того, є ще й засобом додаткової безпеки в помешканні – видає звуковий сигнал і виводить на дисплей відповідне повідомлення у випадку несправності або перегріву котла.

«Коли припиняється постачання електроенергії високоточна електроніка не дає воді у системі котла закипіти. Відбувається гасіння і за півгоди-годину топка повністю потухає. Температура води знижується до кімнатної», — розповідає Олег. Окрім того, унікальність котла Вогнезар є в тому, що навіть повне припинення електропостачання не приводить до недієздатності котла. Для того, щоб котел працював і без електропостачання необхідно лише спеціальним чином провести монтаж труб та ємкостей системи опалення, яке забезпечить циркуляцію теплоносія в системі за рахунок природньої конвекції.

Щодо матеріалу, то котли виготовляються із якісної сталі та чавуну. Розкрій його виконується на сучасному станку плазмової різки. Така технологія забезпечує високу точність всіх елементів котла.

Усі переваги котлів франківського виробництва «Вогнезар» побачили вже далеко за межами міста, Прикарпаття і України. Попит на них із кожним днем зростає . Серед бажаючих придбати таку «теплову машину» є і мешканці східних та південних областей України. А нещодавно, чотири агрегати було відправлено покупцям в Росію. Такий ажіотаж організатори виробництва пояснюють економністю котла у порівнянні із іншими джерелами теплової енергії. Так, економічна вигода при використанні твердопаливного котла становить 50% у порівнянні із його газовим аналогом. І навіть попри вищу ціну, пан Олег розповідає, що окуповуються вони вже у перші роки роботи. Котли також є максимально економні у плані використання електроенергії.

«Найменша потужність на 150 метрів квадратних — це 15-18 кіловат. Ми виготовляємо котли до 1000 квадратних метрів обігріву (100 кіловат). При бажанні покупця працюємо під індивідуальне замовлення. Можемо збільшити потужність котла і до 200 кіловат», — пояснюють особливості на виробництві.

Ще одним не менш важливим плюсом «Вогнезара» є його екологічність і безпечність. Тепло від такого котла є екологічно чистим, оскільки продукти згоряння деревини не виділяють у повітря речовин, властивих для згоряння газу. А ще вони унеможливлюють виникнення вибухонебезпечної ситуації.

На разі, фахівці вирішили не зупинятися на досягнутому і втілювати усі можливості техніки і  людського розуму до кінця. Так, вже розпочато виробництво котлів, охолодження системи яких відбувається за допомогою повітря, а не води, як зазвичай є.  Розраховані такі котли будуть для приміщень із великими площами – різного роду виробництва, СТО. Тобто там, де звичайними батареями не можливо нагріти приміщення або ж немає належного доступу води.

Питання енергоефективності — економії коштів, ресурсів на опалення і при цьому збереження комфорту в оселі  є чи не найважливішими для пересічного обивателя. Нині таку альтернативу для івано-франківців і не тільки пропонує «Вогнезар», масштаби виробництва і переваги над конкурентами якого є очевидними.

За матеріалами http://firtka.if.ua.