Твердопаливні піролізні котли довготривалого горіння та акумулюючі ємності і бойлери від Українського виробника «Вогнезар»

Переваги котлів «Вогнезар»

1. Високий показник коефіцієнту корисної дії котла 2. Не вибагливі до якості та стану палива 3. Великі інтервали між завантаженням дров або пелет 4. Широкий діапазон регулювання температури 5. Надійні і зручні в монтажу та експлуатації 6. Економні у плані використання електроенергії

Усі наші котли мають гарантійний термін експлуатації 3 роки.

Питання і відповіді

 • Як правильно вибрати потужність котла?
 • Чи потрібен догляд за твердопаливними котлами? Як часто його потрібно чистити?
 • Як вибрати твердопаливний котел?
 • Чи можна спалювати у Ваших котлах сирі дрова? А побутове сміття? А вугілля?
 • Чи потрібно встановлювати разом з котлом акумулюючу ємність або бойлер?
 • На скільки часу в середньому вистачає одного завантаження дров/пелет? Від яких факторів це залежить?
 • Чи можна стати Вашим дилером, та продавати такі котли і обладнання у моєму місті?
 • Де я зможу ефективно використовувати котли та бойлери «Вогнезар»?
 • Потужність котла являється одним із основних параметрів, на який люди звертають увагу. Вимірюється потужність у кіловатах (кВт) і повинна бути більшою за тепловитрати будинку в найхолодніші дні. Для України це в середньому –20°С взимку на вулиці.

  Люди хочуть купити котел, щоб він служив довгий час. Тому потрібно обдумати багато нюансів. Наприклад, радимо перестрахуватися додатковою потужністю, приблизно в 25% від розрахованої.

  Вибирати котли потрібно індивідуально під кожний дім. Як практика показує, для добре утепленого будинку можна брати 0,5–1 кВт потужності на 10 м2, при висоті стелі до 3 метрів. Але якщо будинок старий і має великі термовитрати, то на таку ж площу, потрібно буде затратити 2–5 кВт. Тому обчислення теплового балансу також дуже важливе при виборі котла. Покупцеві потрібно вирішити чи купляти потужний котел, чи утеплити вікна, двері та зекономити на слабшому і дешевшому котлі.

  Не радимо купляти котли із завищеною потужністю ніж необхідно вашому будинку. Котел буде завжди працювати нижче своєї номінальної потужності і коефіцієнт корисної дії (ККД) буде маленьким, а витрати палива великими. А якщо купити котел із заниженою потужністю, він буде працювати на повну, але в будинку все одно буде холодно.

  Також потрібно звертати увагу на об’єм акумулюючої ємності. Така ємність компенсує температурне розширення. Не залежно від потужності котла, ця система має бути оснащеним засобами безпеки. А якщо вибираєте потужний котел — потрібно до цього параметру віднестися дуже серйозно.

 • Твердопаливні котли є хорошою альтернативою, для утеплення дому. Оскільки ціни на електрику та газ невпинно зростають. Купити твердопаливний котел — це забезпечити себе і свою сім'ю теплом на довгі роки. Але, не зважаючи на довговічність і не перебірливість у паливі котлів «Вогнезар», як і інша техніка, вони потребують догляду. Тому дамо декілька порад, як чистити твердопаливний котел.

  Для чого чистити твердопаливний котел?

  Будь-яка техніка потребує догляду, особливо твердопаливні котли. Дані котли відносяться до «всеїдних», в них як паливо можна використовувати майже будь-що: дерево, вугілля, сланець, торфобрикети, навіть різного роду сміття. Головне, щоб вологість палива відповідала нормам котла.

  Тому, під час спалювання топлива, особливо такого різноманітного виду, на стінках димових каналів котла осідає попіл та різного роду сажа. І потрібно знати, що навіть сажа товщиною у декілька міліметрів, може зменшити потужність котла на 25-30%. Зменшується потужність — збільшуються витрати на паливо. Смоляниста субстанція на стінках димових каналів зменшує димову тягу, що також негативно впливає на роботу котла. Тому, якщо ви бажаєте, щоб твердопаливний котел вам прослужив довгі роки і не потрібно було витрачати на 30%, а то й на 50% більше палива. Доведеться час від часу проводити чистку котла.

  Як часто чистити твердопаливний котел?

  Тут все залежить від якості та типу палива, яким ви заправляєте котел. Якщо використовувати вугілля чи деревину високої якості та низької вологості, то чистити котел вистарчить раз в місяць або раз на декілька тижнів. Якщо ж ви вирішили зекономити на якості палива, то чистку котла доведеться проводити раз на 6-7 днів. Також, якщо у системі часто змінюють воду, то хоча б раз в 4 роки, потрібно почистити теплообмінник котла. За довгий час експлуатації там може накопичитися багато «котлового каменю». Як варіант, можна промити водним розчином соляної кислоти, або чимось іншим, що добре розчиняє осад.

  Яким чином чистити твердопаливний котел?

  Зазвичай твердопаливні котли добре чистити скребами або дротяними щітками. Здебільшого вони йдуть в комплекті разом із котлом. Або ж, якщо Ви власник великого котла, зручно буде його почистити за допомогою подачі повітря під тиском. У всіх котлах є спеціальні отвори для чистки. Кількість і розміри цих отворів залежить від моделі твердопаливного котла. Потрібно пам'ятати, що під час чистки, димова заслонка має бути повністю відкритою. Ну і звісно, ж після ретельної чистки, усі отвори не забувати щільно закривати.

  Правильний догляд за твердопаливним котлом і регулярна чистка забезпечуть максимальну потужність роботи котла і його довговічність.

 • Буквально декілька десятків років тому назад, Вас переконували замінити твердопаливні котли на більш сучасні та екологічно чистіші газові. Але, як згодом виявилося, газ не такий вже й дешевий. Тому зараз знову зростає популярність на твердопаливні котли.

  Поради при виборі твердопаливних котлів

  Вибираючи пеллетний котел, перегляньте ринок, чи продаються біля Вас чи у вашому регіоні якісні пелети. Хороші пелети із дуба, ясена та берези. Чи є умови для зберігання їхньої сухості. Зверніть увагу, що при використанні неякісних матеріалів для палива та деревину із підвищеною вологістю — економічно не вигідно та не ефективно при використанні пелетних котлів, тому логічно, що ККД буде нижчим.

  Вибираючи піролізний котел, подумайте чи буде у вас можливість придбати чи заготовити деревину із вологістю не більше 20%. Якщо надумаєте самі сушити деревену, то знайте, що для досягнення вологості 20% потрібні спеціальні камери або ж відкрите добре провітрюване місце з навісом 3-4 роки і більше. Якщо ви не маєте вищесказаних можливостей, тоді вам можливо варто придбати звичайний твердопаливний вугільний котел.

  Радимо вам підбирати котел з запасом потужності 5-10 кВт від необхідної. Потужність котлів залежить від використання висококалорійних паливних брекетів та антрацитів. При використанні палива нижчої якості, теплова потужність може бути нижчою.

  Вибирайте спочатку паливо, яке вам вигідніше,  а тоді котел.

  Придбайте котел із вентилятором, особливо коли у вас старий домохід чи слабка тяга.

  Вибираючи сталевий котел, подивіться на товщину листа, з якої виготовлений теплообмінник. Якщо сталь занадто тонка, то вона може деформуватися і швидше руйнуватися від корозії.

  Чавунні котли є невибагливими до палива. Вони спалюють усе що горить та вважаються надійнішими та довговічнішими ніж інші.

 • Котли «Вогнезар» характеризуються високою продуктивністю і невибагливістю до виду палива. Піролізні опалювальні котли на твердому паливі — це котли, в яких згорання відбувається при високих температурах з низьким доступом кисню. Вони працюють на дровах, тирсі, вугіллі, торфі, відходах деревини, паливних брикетах. При чому дрова можуть бути не обов’язково сухими, але й сирими.

  На відміну від звичайних твердопаливних котлів, піролізні котли мають вищий ККД, тобто з кілограма палива отримується більше тепла.

 • Так, ми радимо встановлювати акумулюючу ємніть разом з твердопаливним котлом. Всі види твердого палива містять дуже багато різних речовин, в тому числі дьоготь, кислоти та ін., які виділяються в процесі горіння. Для забезпечення якісного спалювання всіх цих речовин котел повинен постійно працювати на повній потужності, а цього можна досягнути створенням системи теплопостачання з акумуляційними ємностями.  Робота на повній потужності (оптимальна робоча температура) твердопаливного котла забезпечує також більш тривалий термін горіння палива.

  У Західній Європі встановлення буферної ємності разом з твердопаливним котлом є обов’язковою вимогою. При цьому така ємність не тільки економічно вигідна, а також  завдяки повному згорянню палива, запобігає відкладенню смоли на стінках твердопаливного котла та забиванню димоходу смолами.

  Встановлення теплового акумулятора рекомендується планувати вже на стадії проектування будинку. В протилежному випадку бажання його змонтувати може не співпасти з технічними можливостями паливної із-за браку місця.

 • Приблизно на один раз в котел завантажують 50–60 кілограмів дров. І цього достатньо, щоб обігріти впродовж 10–12 годин приміщення площею 150–200 квадратних метрів.

 • Так, ми формуємо дилерську мережу по всій Україні. Зв'яжіться з нами за телефонами: +38 050 189-21-16 та +38 0342 72-17-10 та отримайте повну консультацію та необхідні умови щодо відкриття точки продажу у Вашому місті.

 • Наші піролізні твердопаливні котли «Вогнезар» підходять для опалення різного роду об'єктів: від приватного будинку до теплиць та виробничих, промислових і офісних приміщень.

  Вони характеризуються високою продуктивністю і невибагливістю до палива, на якому працює тепловий агрегат, а також легкістю в експлуатації та сервісному обслуговуванні.

  Вироблено в Україні

  При придбанні котла «Вогнезар» Ви можна відчути і значну економію у коштах, його вартість приблизно на 30-50% дешевша, від закордонних аналогів. А ще вітчизняне виробництво звільняє покупця від лишніх втрат на розмитнення і сертифікацію котла. Тим більше, що монтаж, сервісне обслуговування і ремонт без проблем виконують спеціалісти підприємства або ж будь-хто інший, хто має справу із опалювальною технікою.

Відгуки клієнтів

Кафе-бар «Два кольори», с. Угринів

Три роки тому замінили газовий котел на твердопаливний котел Вогнезар 100кВт. Висновок після піврічної експлуатації: у порівнянні з газовими, котли на твердому паливі більш економічні, довговічні і швидше окупаються. Радимо переходити на твердопаливні котли Вогнезар!

СТО «Нива», Івано-Франківськ

Простий та не дорогий у експлуатації котел Вогнезар на дровах уже не перший рік опалює приміщення нашої СТО. Радимо до використання.

Компанія «Ленів», Івано-Франківськ

Висока якість котлів «Вогнезар», чудова збірка і оформлення, високий ККД і ефективність в експлуатації довели — на місцевому ринку з'явився новий виробник, продукція якого заслуговує на повагу і довіру.

СТО «Мерседес», с. Підлісся

Котел на дровах піролізного горіння від виробника — саме те, що ми шукали. Зупинились на 42-ці від Вогнезар... Прийнятна ціна, якісна збірка, проста конструкція, іноземна автоматика — усе чітко працює, і буде працювати ще не одну зиму!

Кафе-їдальня «Калина», Івано-Франківськ

Спеціалісти компанії «Вогнезар» допомогли підібрати для нас оптимальний за потужністю котел на дровах за прийнятною ціною у Івано-Франківську. З встановлення не виникло жодних проблем, протягом зими котел зарекомендував себе лише з кращої сторони: надійна автоматика, високий КПД, і дров згоріло не так вже й багато! Крім того підключили бойлер непрямого нагріву на 400л. тої ж фірми.

Готель-ресторан «Шато-Рояль», с. Березівка

Проблема опалення ресторану добре знайома усім власникам такого бізнесу... Ціни на газ зростають, тому вирішили спробувати опалення на твердому паливі. Піролізний котел перевершив усі наші сподівання, майстри з Вогнезару швидко встановили котел з акумулюючим баком і налаштували автоматику. У підсумку, за зимовий сезон витрати на опалення зменшились вдвічі.